Příměstský tábor s angličtinou pro školáky Foxberry Town

V srpnu 2021 v Multikulturním centru Brusinka, který se nachází v MČ Brno-Královo Pole, pořádali příměstský tábor s angličtinou pro školáky, aby si děti mohly najít zajímavou a vzdělávací zábavu, zatímco školy budou zavřené.

V loňském roce jsme uspořádali tábor Azbuka, který probíhal v ruštině, letos se náš tábor jmenoval Foxberry Town a nabídnul mnoho zajímavých aktivit v angličtině, které přispěly k rozvoji komunikační dovednosti. My jsme studovali principy vzniku města, jeho strukturu a systémy, plánovali vymyšlené města. Naši učitelé také naučili děti základům herectví a uspořádají výtvarné dílny.

Když mluvíme o městě, do popředí samozřejmě přichází bezpečnost. Zkontrolujte si hned teď, co vaše dítě ví třeba o bezpečnostních pravidlech a hašení požárů. My jsme to udělali taky! A našli mnoho dětí, které si myslí, že hořící olej je třeba hasit vodou a když se zapálí záclona, je nutné otevřít okno. Proto oceňujeme zejména spolupráci s místními hasiči. Sbor dobrovolných hasičů z Brna připravil pro náš tábor tříhodinový program fungování záchranných služeb v České republice.

Děti navštívili místo skutečných hasičů v Králově Poli, kteří dětem předvedli technické vybavení jednotky, kompletní sadu potřebných věcí, podrobně povyprávěli o všech vlastnostech hašení požáru a záchraně životů v kritických situacích. Naším cílem je spojovat lidi, kteří pomáhají zlepšovat život ve městě, podporovat úspěšnou integraci cizinců a také pomáhat českým dětem poznávat jiné kultury a národy.

Spolupracují s námi kulturní a vzdělávací organizace, městské služby a jednotlivce, kteří již aktivně propagují a přejí si umožňovat vzdělávání a kulturu, proto se nám daří pořádat setkání s řadou zajímavých lidí. Spolupracujeme se Sborem dobrovolných hasičů z Brna Kr. Pole, Klubem seniorů, společností Meta, Brno Daily, Co.Labs, divadlem Husa na provázku, divadlem Za Hradbami, Jiří Vondrákem, Babylonfestem apod.

Těšíme se na vaši návštěvu!