Multisportovní ragby kroužek v Brně

Ragbík je multisportovní kroužek s hodnotami Centra Brusinka. Učíme se týmové soudržnosti, vyhrávat i prohrávat, ale hlavně se učíme po každém pádu zvednout a bojovat dál.

Co má společného Ferda Mravenec, Královo Pole a náš Ragbík?

Jméno Ondřej Sekora!

Český spisovatel Ondřej Sekora se narodil v Králově Poli, což je nynější brněnská městská část, kde sídlí naše centrum. Většina lidi se jméno Ondřeje Sekory spojí s postavičkou Ferdy Mravence, který je nebojácný, chytrý a vynalézavý, vždy si ví rady! Ovšem ragbyová komunita ví, že Ondřej Sekora je zakladatel ragby v Československu, Česku a Brně. Sekora přivezl tento krásný sport z Francie, kde tehdy působil jako sportovní redaktor. Přeložil do češtiny ragbyové pravidla, byl prvním trenérem dvou brněnských družstev a prvním rozhodčím premiérového zápasu hraném v brněnských Pisárkách. Byl den 9.5.1926, den ragby v českých zemích. Den, který napsal český spisovatel Ondřej Sekora.

Ragby v Brně

Pojď si Sekorův sport zkusit zrovna jako náš malý velký hrdina Ferda Mravenec!

Chcete, aby se vaše děti těšily sportu a běhaly s nadšením na cvičení? Ragbyoví trenéři Martin a Jakub vám splní vaše přání! Tolik pozitivního, touhy a zájmu o rozvoj dětských schopností nenajdete na mnoha místech. Individuální přístup, neobvyklý vzrušující sport, upřímná a vřelá podpora trenérů, sehraná týmová práce, noví přátelé – co víc si přát? Pojďte to vyzkoušet! Scházíme se každý pátek v 16:30. Cvičíme a trénujeme za každého počasí.