Ruština pro české děti i dospělé v Brně

ruština v Brně

Jsme rádi, že v současné době více a více českých děti a dospělých přichází do našeho centra se učit ruštinu, a z našeho pohledu je evidentní, že nemá to nic společného s politikou. Vite proč?

Máme pro vás celý seznam důvodů.

— Pracují u nás pouze rodilí mluvčí, kteří mluví spisovnou ruštinou, mají literární vkus, správnou výslovnost, intonaci a znají normy moderního ruského jazyka a jeho historii.

— Každý učitel získal odpovídající vzdělání a zná metody výuky jazyků, včetně online doučování.

— Rozpracovali jsme různé programy pro výuku ruštiny jako cizího jazyka pro různé věkové skupiny — od předškolních dětí až po seniory. Jedná se o hodiny vedené hravou formou, o studium gramatické struktury jazyka, výuku čtení, psaní, poslechu a komunikace — formy učení se kombinují.

— Nikdy nám nedojdou témata k diskusi, na programu pracuje celý tým zkušených lektorů.

— Známe spoustu básní, písní, příběhů, jazykolamů a her v ruštině, ze kterých vybíráme ty nejlepší pro naše studenty.

— Většina našich učitelů zná na vlastní kůži realitu  rusky mluvících zemí a může poskytnout spoustu zajímavých informací, které se Češi nikdy nedozví z médií.

— Můžeme vyvrátit mylné představy a překonat české předsudky a stereotypy o Rusku a ruském jazyce.

— Všichni učitelé přijeli do České republiky se zkušenostmi z jiných zemí, což znamená, že často prošli dlouhou a obtížnou cestou integrace, mohou porovnat společnost a kulturu nejméně dvou zemí a také znají alespoň tři jazyky, což poskytuje široký přehled.

— Máme největší knihovnu plnou knih a učebnic ruského jazyka v Brně.

библиотека в Брно

— Za pět let práce jsme nashromáždili velkou sbírku různých příruček a materiálů.

— Pořádáme hodně zajímavých akcí v ruštině: workshopy, tvůrčí dílny, exkurze, výlety, koncerty, dětské tábory, to vše vám umožní naučit se rusky z praktického hlediska.

— Pomáháme porozumět a uznat zvláštní rytmus a muzikálnost ruského jazyka.

— Kdokoli se může obrátit na naši technickou podporu a požádat o radu, pomůžeme s diplomy a zkouškami, provádíme překlady a úpravy textů, můžete si k nám přijít vyzkoušet kurz zpěvu, hry na klavír, rétoriky, malovaní, šach v ruštině a také můžete zažít společné výlety do přírody s turistickým klubem nebo se zúčastnit kulturních akcí.

— Centrum Brusinka je členem partnerské síti Puškinova institutu, který se nachází v Moskvě.