Italština v Brně

Multikulturní centrum Brusnika v Brně zve školáky, studenty a dospělé na lekce italštiny! Kurzy se konají osobně v našem centru nebo online se zaměřením na konverzaci.

Italština je šestým nejrozšířenějším jazykem v Evropě. Italsky se mluví v Itálii, v San Marinu, ve Švýcarsku, ve Vatikánu či na Maltě. Na světě je spousta italsky mluvících komunit a italská kultura je jednou z nejobdivovanějších. V České republice není italština běžná, ale na dovolené v Itálií je znalost tohoto jazyka velmi praktická. Navíc to místní obyvatelé opravdu ocení! Italská kuchyň je také jednou z nejuznávanějších na světě, proto je velkou výhodou mít možnost rozumět původním receptům a postupům.

italština v brně

Italský jazyk zároveň hraje obrovskou roli nejen v historii, ale i v literatuře, filozofii, hudbě, umění a v moderním módním průmyslu. Italština je přece melodický jazyk oper, různých legendárních literárních děl a umělců. Italština je jazykem mnoha významných osob z historie i ze současnosti, jako jsou např. Giovanni Boccaccio, Dante Alighieri, Galileo Galilei, Kryštof Kolumbus, Leonardo da Vinci, Francesco Petrarca a spousta dalších. Tento jazyk, který se nejvíce podobá latině, je cestou k porozumění nejen nádherným textům, ale i jiným jazykům, jako jsou francouzština, španělština, nebo portugalština.

Učitel italštiny:

Přihláška (také piště na info@brusinkabrno.cz)